31 грудня 2023 р.

Невеличкий подарунок всім до Нового Року - переклад одного з творів інтерактивної літератури.

Джедедія Беррі, “Фабрікаціоніст ДеВіт переробляє світ”

Фабрікаціоніст ДеВіт переробляє світ


13 грудня 2023 р.

Розгалуження та злиття сюжетних гілок

Коли автор створює різні варіанти розвитку подій для кожного вибору, який може зробити гравець, це врешті-решт призводить до комбінаторного вибуху - відгалужень стає занадто багато, і кількість контенту швидко стає непідйомною.

Щоб обійти цю проблему, автори вдаються до злиття - об’єднання різних сюжетних шляхів. Є декілька способів це зробити:

  • “Розгалуження та вузькі місця”. В таких історіях певні сюжетні фрагменти присутні в усіх версіях сюжету - саме вони є основними точками злиття розгалужених гілок сюжету.
  • “Кластерні епізоди”. Історія розбита на окремі незалежні глави, які гравець проходить в довільному порядку. Точкою злиття слугує “хаб”, де гравець обирає наступну главу.
  • “Центр і спиці”. Історія розбита на фрагменти, які гравець може проходити в будь-якому порядку, але вибори, зроблені в кожному з фрагментів, впливають на фінальний епізод, складаючись в загальну історію.

Розгалуження історії не обов’язково має бути безпосереднім результатом вибору гравця. Перелічені інструменти допомагають зробити розгалужений наратив цікавішим:

  • Відкладене розгалуження. Перехід на іншу сюжетну гілку відбувається в залежності від вибору (чи виборів), зроблених гравцем раніше.
  • Накопичення виборів. Кожен вибір гравця поступово змінює певні ігрові характеристики, і історія розгалужується після того, як значення характеристики перейде певну межу.
  • Зворотній зв’язок. Гра нагадує гравцеві про щось, що він зробив до того. Це не обов’язково має розгалужувати сюжет, але дає гравцю зрозуміти, що гра пам’ятає його вибір.

Хоча розгалуження є основним структурним елементом більшості інтерактивних оповідань, але цього недостатньо - після певної межі довжини та складності історії злиття розгалужень стає просто необхідним.7 грудня 2023 р.

Конкурси та джеми

Завершено перший фестиваль української ІЛ. В ньому взяли участь два твори: “Зіккурат Леніна” та “Щур”, ознайомитися з якими можна на сторінці фестивалю.

ECTOCOMP 2023, конкурс ІЛ-горору, цього року приймав ігри на трьох мовах - англійській (36 творів), іспанській (11) та французькій (4). Твори були традиційно представлені в двох категоріях: La Petite Mort - ігри, написані за 4 години або менше; та Le Grand Guignol - ігри, що писалися довше 4 годин.

The Bare-Bones Jam було організовано для тих, хто не хоче заморочуватися з візуальним оформленням. Всі твори мали використовувати дефолтне оформлення обраного рушія і не мали містити ані зображень, ані звуків, ані відео - лише текст. На джем було надіслано 28 творів.