17 лютого 2022 р.

Як збалансувати рольову гру?

Таня Шорт, креативна директорка Kitfox Games, ділиться своїм досвідом на прикладі балансування атак в Boyfriend Dungeon.

  1. Визначте цілі та бажаний досвід гравця

Чого саме ви хочете? “Дрібні вороги вмирають швидше за великих” - дуже широке визначення, потрібно більше конкретики. Наприклад, “я хочу, щоб цей ворог міг вбити гравця 5 рівня за 10 ударів, а гравця 20 рівня - за 20 ударів”.

  1. Проведіть зворотній інжинирінг вимог

Внесіть числа з вимог в таблицю. Наприклад, якщо у гравця на потрібному рівні Х здоров’я, тоді ворогу потрібно наносити Х/10 ушкоджень, щоб вбити гравця за 10 ударів. І навпаки, якщо ворог наносить Y ушкоджень, то у гравця має бути Y*10 одиниць здоров’я. Залишається підібрати ці X та Y.

  1. Застосуйте це усюди

Зробіть це для різних ворогів, видів зброї і т.д. Не переживайте, що числа взяті зі стелі - ми виправимо це пізніше.

  1. Перевірте в грі

Використайте ці числа в грі і перевірте, чи грається бій так, як ви задумали.

  1. Підберіть формулу

За допомогою онлайн-сервісів на основі чисел з таблиці згенеруйте формулу, яка видає потрібне число для усього діапазону.

  1. Налаштуйте

Тепер можна зайнятися підстроюванням. Краще робити великі зміни параметрів, щоб відразу відчувати різницю.

Пам’ятайте, що ідеального балансу не існує - головне, аби ідеальними були враження від гри.


10 лютого 2022 р.

Вийшла оновлена “CRPG Book” - книга, присвячена історії комп’ютерних рольових ігор. Були додані описи ігор за 2017-2019 роки, а також маловідомі в світі RPG-ігри з різних країн - наприклад, Франції, Кореї та Китаю.


3 лютого 2022 р.

Стів Хофман в статті “Improving Player Choices” розповідає, як зробити вибір цікавішим для гравця і які взагалі бувають типи вибору.

“Якщо гравець знає, що золота стріла вб’є дракона - вибір зброї очевидний. Чому гравець має ризикувати та обирати якусь іншу зброю? Він може зробити це хіба що в тому випадку, коли не знає про силу золотої стріли, але тоді це буде вибір навмання, а не обдумане рішення. Щоб цей вибір був цікавим, гравець має знати, що золота стріла - найкращий вибір, але якщо він застосує її зараз, то йому буде набагато складніше битися зі злим магом пізніше. А якщо гравець не застосує стрілу зараз, його вірний компаньон, вразливий для драконячого вогню, може загинути в бою. Тепер, коли гравець розуміє наслідки кожного з варіантів, вибір стає набагато складнішим.”