28 лютого 2023 р.

Ukrainian Visual Novel Jam #2

Завершився другий джем українських візуальних новел, в якому взяли участь як досвідчені команди, так і автори-початківці. Темою джему був “зв’язок”, і, звісно, всі учасники зрозуміли її по-своєму. За обмежений час джему - два тижні - вони створили 72 твори різних жанрів та напрямків. Тож для кожного читача чи гравця знайдеться щось цікаве :)


20 лютого 2023 р.

Відео 1985 року про будні компанії Infocom, яка на той час працювала над створенням гри Spellbreaker. Цікаво подивитися, як створювали текстові ігри в той час - бо на той момент це були бестселери рівня сучасних ААА-ігор. У 1983 році три гри від Infocom були в top10 продажів для ПК, і одна з них, Zork, очолювала цей рейтинг.

P.S. Програмування насправді не дуже змінилося за ці роки, а діалог про знайдений баг в грі - взагалі класика на всі часи :)

https://www.youtube.com/watch?v=qXAubRZ-qjw


15 лютого 2023 р.

Вілл Сторр, “Наука сторітелінгу”

“Не треба бути генієм, щоб вигадувати історії. Ви вже їх вигадуєте. Щоб краще розповідати історії, слід зазирнути всередину себе, у свій мозок, і спитати себе: як це робиться”.

У своїй книзі Вілл Сторр поєднує сучасні дані про роботу мозку та письменницькі інструменти. Чому люди люблять історії? Що саме їх цікавить? Як історії впливають на мозок, та які історії мозок створює сам? На всі ці питання є науково обгрунтовані відповіді, які допомагають зрозуміти, чому поради на кшталт “показуйте, а не розповідайте” дійсно працюють.

Автор вважає, що самобутні, глибокі та цілісні тексти виростають із розповідей про персонажів, а не із рецептів з необхідними компонентами. Нам цікаво дізнатися не так “що” люди зробили, як “чому” вони так діють і чим керуються. Саме тому в центрі авторського письменницького методу стоїть створення героїв з “ганджами” - хибами, які утворилися внаслідок якихось життєвих подій і які впливають на їхнє світосприйняття. Суть сюжету в тому, щоб випробувати ці хиби, а потім зламати їх.

Ця книга - не підручник та не збірка рецептів. Це скоріш набор робочих інструментів, які можна вибирати та застосовувати на власний розсуд. І якщо це допомогло авторові написати його книги, можливо, так само допоможе і вам :)


8 лютого 2023 р.

Яка аудиторія ІЛ зараз?

Скільки людей грають в ІЛ на релізі та через рік після нього? Як впливає додавання графіки в гру? Чи грає в ІЛ хтось окрім інших авторів? Де взагалі шукати ІЛ?

Саме цим питанням присвячений цей тред на форумі intfiction.org. Багато хто ділиться своєю статистикою з itch.io та досвідом публікації та просування ігор.

“Геймери, що цікавлять наративні ігри, радо спробують щось нове, проте (і ми це підсвідомо розуміємо) гра з текстом на екрані, яка пропонує вводити команди, виглядатиме незнайомо та навіть лякаюче для більшості з них.”

“Steam особисто для мене дає в п’ять разів більше прибутку, ніж Itch.”

“Найбільш популярні текстові ігри на itch, на мою думку, відносяться до наступних жанрів: ігри для дорослих (NSFW), текстові RPG з кастомізацією персонажа та розгалуженим сюжетом, короткі ігри-жахастики, невеличкі ігри з якоюсь цікавинкою всередині.”